چهارشنبه, 28 شهريور 1397
    /  2
عنوان : دیدار مدیركل استان با مدیرعامل جدید منطقه آزاد ماكو
کد خبر : ۳۵۴۲
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ 
ساعت : ۹:۴۹:۵۹
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با مدیرعامل جدید منطقه آزاد ماکو گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، عصر دیروز سه شنبه مورخ 25/ 02/ 97 مدیرکل استان با حضور در دفتر مدیرعامل جدید منطقه آزاد ماکو ضمن تبریک انتصاب ایشان برهمکاری های مشترک در حوزه های مختلف مرمت و حفاظت آثار ، ‌توسعه گردشگری و معرفی و ایجاد بازارچه های صنایع دستی تاکید کرد .

براساس این گزارش در این دیدار جلیل جباری با ارائه گزارشی در خصوص همکاریهای انجام شده استان با منطقه آزاد ماکو گفت : خوشبختانه در نتیجه تعاملات فی مابین قبلی توانسته ایم اقدامات بسیار مهم و با ارزشی را در حوزه های گردشگری ،‌میراث فرهنگی و صنایع دستی انجام دهیم .

او تصریح کرد : با توجه به پتانسیل های بالقوه گردشگری و تاریخی منطقه آزاد ماکو می توان با تمرکز بر اتمام زیرساختهای گردشگری شرایط را برای حضور بیش از پیش گردشگران خارجی و داخلی د رمنطقه فراهم نمائیم.

جباری با اشاره به مرز بازرگان در این منطقه افزود : استفاده هموطنان از مرز بازرگان به هنگام خروج از کشور و ورود گردشگارن خارجی از طریق این مرز فرصت مناسبی است تا مدت زمان اقامت ایشان در منطقه را افزایش دهیم .

مدیرکل استان اظهار داشت : با توجه به حمایتهای دولت و سازمان مرکزی آماده ایم تا بمنظور ایجاد اشتغال پایدار در روستاها همکاری های لازم را با سازمان منطقه آزاد ماکو بعمل آورده و شرایط را برای متقاضیان و سرمایه گذاران طرحهای گردشگری و بوم گردی تسهیل کنیم.

او در این دیدار که فرمانداران شهرهای منطقه آزاد ماکو نیز حضور داشتند یادآور شد : بسیاری از موراد تبلیغاتی در حیطه شهرستانهاست و همکاری های کمافی السابق فرمانداران در اختصاص بخشی از اعتبارات شهرستانها در این زمینه موجب معرفی هرچه بهتر و بیشتر جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ماکو شود .

جباری در انتهای این دیدار اعلام آمادگی کرد : اداره کل میراث فرهنگی ،‌صنایع دستی و گردشگری استان در طول سالیان اخیر در برگزاری جشنواره های گردشگری و صنایع دستی مشترک و هم چنین مرمت و حفاظت آثار ارزشمند و تاریخی منطقه را در دستور کار خود داشته و هم اکنون نیز برای همکاری های آتی در حوزه های مختلف آماده هستیم .

 

 

 

 

 

 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0