چهارشنبه, 28 شهريور 1397
    /  2
عنوان : مرمت حمام پورناك پلدشت
کد خبر : ۳۵۷۷
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۱۷ 
ساعت : ۱۰:۴۸:۲۲
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . میراث فرهنگی .

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

بنای تاریخی حمام پورناک پلدشت در دست مرمت می باشد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ از جمله کارگاههای فعال مرمتی این اداره کل در سالجاری ، کارگاه مرمت حمام تاریخی پورناک پلدشت است که کار آن از حدود 2 ماه پیش شروع شده و هم اکنون با پیشرفت نود درصدی ، در مراحل پایانی قرار دارد .

در سالهای گذشته یک سری اقدامات مرمتی و ساماندهی در این بنا از جمله : خاکبرداری پی گردی و اجرای بخشی از دیوارهای فروریخته سربینه حمام ، بعمل آمده بود که به دلیل به اتمام رسیدن اعتبارات ، امکان آن فراهم نشده بود تا همه نواقص و نارسائیهای موجود در این بنا برطرف شود .

در این فصل از مرمت ، با اعتباری حدود 1400 میلیون ریال ، مرمت و بازسازی بخشی از سربینه حمام آغاز شد و طی دو ماه گذشته سرفصل ها و اهداف مرمتی پیش بینی شده برای آن محقق شده و هم اکنون در حال اتمام می باشد .

امید است پس از اتمام مرمت ، مراحل احیاء و اعطای کاربری در خور برای این بنای ارزشمند از طریق همکاری مسئولین شهرستان صورت گیرد .

گفتنی است حمام پورناک مربوط به دوره قاجاریه می باشد در روستای پورناک از توابع بخش مرکزی شهرستان پلدشت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده و در سال 1381 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0