چهارشنبه, 28 شهريور 1397
رو عنوان : با حضور مدیرکل استان:
عنوان : بررسی برنامه ها و فعالیت های حوزه میراث فرهنگی استان
کد خبر : ۳۵۷۸
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ 
ساعت : ۱۲:۳۵:۱
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . میراث فرهنگی .

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برنامه ها و فعالیت های حوزه میراث فرهنگی با حضور مدیرکل استان بررسی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ صبح امروز شنبه مورخ 19/ 03/ 97 با حضور مدیرکل استان برنامه ها و فعالیت های حوزه معاونت میراث فرهنگی استان مطرح و بررسی شد .

براساس این گزارش در این جلسه معاون میراث فرهنگی استان همت و همکاری کارشناسان این حوزه را برای پیشبرد اهداف بسیار مهم عنوان کرد .

حسن سپهر فر تصریح کرد : استان آذربایجان غربی با وجود آثار تاریخی متعدد و متنوع ؛کارگاهی بزرگ برای پژوهش و آموزش بوده و همکاران می توانند با توجه به تخصص خود تجارب خوبی را کسب نمایند .

برهمین اساس مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز با اشاره به لزوم همکاری بیشتر در حوزه میراث فرهنگی اظهار داشت : برای پیشبرد اهداف یک سیستم بایستی سمت و سوی تمامی بخشهای آن همسو بوده و در جهت مشخص حرکت نمایند .

جلیل جباری ضمن قدردانی از پرسنل حوزه میراث فرهنگی گفت : خوشبختانه در سال جاری به لطف تلاشهای عزیزان وضعیت بهتری نسبت به سالهای گذشته چه به لحاظ اعتبارات مربوطه وچه به لحاظ تعداد پروژه های مرمتی و پژوهشی در استان شاهد هستیم .

او عنوان کرد : انتظار می رود کارشناسان حوزه های مختلف با حساسیت بیشتری پیگیر وظایف خود بوده و امورات محوله را بنحو احسن پیگیری ، انجام و به اتمام برسانند .

جباری بهره مندی از انجمن های میراث فرهنگی را ظرفیتی بسیار مهم معرفی کرده و افزود : اگر چه در سالهای اخیر تعداد انجمن های میراث فرهنگی افزایش چشمگیری در سطح استان داشته ولی می توان با برنامه ریزی بهتر از ظرفیت این انجمن ها برای حفاظت و احیاء آثار تاریخی بیش از پیش استفاده نمود.

مدیرکل استان نظارت بر انجام پروژه های مرمتی را امری ضروری عنوان کرده و گفت : افزایش تعداد پروژه های مرمتی استان نباید موجب عدم تمرکز ناظرین شده و بایستی با دقت بیشتری برروند اجرای عملیات نظارت کنند .

جباری در انتها یادآور شد : همه ما باید به پویایی و رشد و بالندگی سیستم بیاندیشیم و با تلاش مضاعف در حوزه وظایف محوله از رخوت و سستی در کارها بپرهیزیم .بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0