چهارشنبه, 28 شهريور 1397
عنوان : تبریك روزجهانی صنایع دستی
کد خبر : ۳۵۸۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ 
ساعت : ۱۳:۲۹:۳
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . صنایع دستی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی بمناسبت 20 خرداد روزجهانی صنایع دستی پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ جلیل جباری در پیام تبریک خود آورده است :

آبراهام پوپ تاریخ نگار شهیر جهان بر این باور است که : " صنایع دستی ایران ، هنرمندانه خلق شده است و هریک ،پیام آور عقیده ها ، سلیقه ها ، روش های زندگی و شخصیت نیاکان مردم این کشور است . صنایع دستی ، زبان گویا و روشن تاریخ ، تمدن ، هویت و هنرایرانیان است ."

آری به واقع هنرمندان صنایع دستی با آفرینش آثار ماندگار خود نقش مهمی در حفظ ، احیاء و معرفی آئین ها و سنتهای نیک مردمان این سرزمین ایفا می کنند . فلذا برخود وظیفه میدانم از تک تک هنرمندان صنایع دستی ، فعالین این رشته در اقصی نقاط استان زیبا و کهن آذربایجان غربی که با تلاشها و ایثار خود سعی در انتقال هنر اصیل ایرانی به نسل آینده داشته و زمینه اشتغال جوانان را فراهم می کنند قدردانی کرده و امیدوارم در سالی که بفرموده مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی است بتوانیم در سال دولت تدبیر و امید شاهد رشد و توجه بیش از بیش این صنعت در جهان باشیم.

از درگاه خداوند متعال برای همه دست اندرکاران ، فعالین و هنرمندان صنایع دستی کشور و استان آذربایجان غربی توفیق روزافزون همراه با عزت و سربلندی مسئلت می دارم.

                                             جلیل جباری
بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0