چهارشنبه, 28 شهريور 1397
عنوان : برگزاری دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان آذربایجان غربی
کد خبر : ۳۵۸۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ 
ساعت : ۲۲:۵۱:۱۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان آذربایجان غربی با محوریت بررسی موضوع برگزاری جشنواره ملی گردشگری و پنجمین  نمایشگاه صنایع دستی در استان، امروز در سالن شهید نیکخواه استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگیٰ صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ظهر امروز دوشنبه 21/3/96 دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر  آذربایجان غربی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور روسا و مدیران دستگاههای عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان در محل سالن جلسات شهید نیکخواه استانداری آذربایجان غربی برگزار شد .

براساس این گزارش درابتدای این جلسه مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استانت آذربایجان غربی به برخی از مهمترین برنامه های درنظرگرفته شده برای فصل تابستان اشاره کرد و گفت : برگزاری جشنواره های فرهنگی – گردشگری در شهرهای مختلف ، معرفی محورهای جدید گردشگری ، برگزاری استارت آپ های حوزه گردشگری با همکاری تشکلهای مردم نهاد و راه اندازی اتوبوسهای گردشگری از جمله مهمترین سرفصل های کاری میباشند .

جلیل جباری  تصریح کرد : مهمترین و شاخص ترین برنامه در تابستان جاری ؛ برگزاری جشنواره و نمایشگاه ملی گردشگری و صنایع دستی در استان است که مجوز آن از سازمان مرکزی صادر شده و انتنظار داریم همه دستگاهها و ارگانهای عضو ستاد و سایر ارگانهای مسئول و همچنین همه نهادها ، انجمن ها و اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه گردشگری در برگزاری شایسته این رویداد مهم ملی در استان ما را کمک کرده و همکاری و همراهی خوبی با دبیرخانه این جشنواره داشته باشند .

 او به تاکیدات اخیر استانداری آذربایجان غربی مبنی بر انجام تبلیغات برای معرفی هرچه بیشتر ظرفیت ها و توانمندیهای مختلف استان اشاره کرد و افزود : یکی از حوزه های قابل سرمایه گذاری استان ، حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بوده و ما سعی داریم تا از توانمندی همه ارگانها برای معرفی و شناساندن استان در سطح ملی و منطقه ای استفاده ببریم .

در این جلسه  جانشین رئیس ستاد و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز ضمن موافقت و تشویق به همکاری همه دستگاههای اجرایی استان بادبیرخانه این جشنواره گفت : برگزاری این جشنواره فرصت بسیار مناسبی برای معرفی استان بوده و  بایستی  از هم اکنون تمهیدات لازم اندیشیده شده و بخش دولتی و خصوصی تلاش و مشارکت موثری در اجرای آن داشته باشند .

تقی کهوریان افزود : همه شهرهای استان باید برحسب توانائیهای خود در برگزاری این رخداد فرهنگی – هنری و ملی در استان سهیم باشند و از طرفی دیگر بخش غیر دولتی مخصوصا" دفاتر خدمات مسافرتی لازم است تا تبلیغات گسترده ای را در سطح کشور نسبت به اجرای این جشنواره در ارومیه بعمل آورند .

در ادامه این جلسه اعضاء حاضر در جلسه نحوه و میران مشارکت خود را در اجرای این جشنواره اعلام نموده و بر اجرای هرچه بهتر آن بمنظور معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی تاکید کردند .

براساس این گزارش در انتهای این جلسه از پوستر اولین جشنواره ملی گردشگری و پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی رونمایی شد .

گفتنی است این جشنواره و نمایشگاه از 29 مرداد  تا 2 شهریور ماه سال جاری در محل نمایشگاه های دائمی ارومیه برگزار خواهد شد .

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0