چهارشنبه, 28 شهريور 1397
    /  2
عنوان : برگزاری جلسه كمیته سیاستگذاری جشنواره ملی گردشگری- صنایع دستی در آذربایجان غربی
کد خبر : ۳۵۸۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ 
ساعت : ۱۳:۲۴:۳۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  استان آذربایجان غربی، پس از اینکه از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مجوز برگزاری اولین جشنواره ملی و همچنین پنچمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی به این استان و اداره کل داده شد، برنامه ریزی ها و رایزنی ها بمنظور برگزار نمودن شایسته این دو رویداد مهم، در دستور کار قرار گرفت.

بر همین اساس ، موضوع فوق در هفته گذشته در جلسه ستاد اجرائی خدمات سفر استان برای مدیران کل ادارات و نهادهای عضو ستاد مطرح شد و مورد استقبال و اقبال عمومی قرار گرفت ضمن اینکه از پوستر آن نیز رونمائی بعمل آمد، با این حال این اداره کل از چندی پیش با تشکیل کمیته برنامه ریزی و سیاستگذاری ویژه این جشنواره، به استقبال آن رفته است.

از همین رو، دومین جلسه کمیته برنامه ریزی و سیاستگذاری این جشنواره نمایشگاه ملی و سراسری،امروز با حضور نمایندگان برخی از ادارت دولتی مرتبط و انجمن های فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری در محل جلسات این اداره کل برگزار شد و در خصوص محتوای جشنواره و نمایشگاه، اقداماتی که باید انجام گیرد و اهداف در نظر گرفته شده، بحث و گفتگو بعمل آمد.

در این جلسه، معاون گردشگری این اداره کل به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته پرداخت و گفت: جشنواره در محل برگزاری نمایشگاههای بین المللی ارومیه واقع در پارک جنگلی خواهد بود که با مدیر این مجموعه قرار داد لازم در خصوص دراختیار قرار دادن سه سالن اصلی امضا شده است و تعداد کل غرفه ها حدود سیصد غرفه خواهند بود.

او ادامه داد: تاکید سازمان بر این است که از ظرفیت همه استانها استفاده شود و برای اینکه این جشنواره از نظر کمی و کیفی در سطح بسیار خوبی باشد از  نظرات و پیشنهادات همه صاحبنظران و متخصصین حوزه گردشگری و صنایع دستی داخل و خارج استان بهره خواهیم برد.

معاون صنایع دستی اداره کل نیز در این جلسه گفت: در پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، 120 غرفه در نظر گرفته شده است که 45 غرفه آن به هنرمندان استان، اختصاص دارد.

او تاکید کرد: در این نمایشگاه صرفا هنرمندانی حضور خواهند داشت که پروانه تولید در رشته صنایع دستی تخصصی خود را داشته باشند و به غیر از محصولات اصیل صنایع دستی ایرانی هیچ چیز دیگری در معرض نمایش و فروش قرار نخواهد گرفت.

گفتنی است که زمان برگزاری این جشنواره و نمایشگاه، 29 مرداد تا 2 شهریور می باشد.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0