دوشنبه, 30 مهر 1397
رو عنوان : مدیرکل استان خبر داد:
عنوان : آمادگی اداره كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی برای حضور در مراسم سالیانه قره كلیسا
کد خبر : ۳۶۲۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ 
ساعت : ۱۳:۳۳:۲۵
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . میراث فرهنگی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل استان از آمادگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی برای مدیریت مراسم سالیانه قره کلیسا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی جلیل جباری با اعلام این خبر گفت : اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی امسال نیز با تمامی توان خود در کنار دیگر دستگاه های متولی ، مراسم سالیانه مذهبی قره کلیسا را مدیریت خواهد کرد .

او با اشاره به اقدامات انجام یافته در خصوص حفاظت و مرمت کلیسای تاریخی طاطائوس مقدس اظهار داشت : یکی از اصلی ترین برنامه های این اداره کل حفاظت و مرمت مستمر دو اثر جهانی استان قره کلیسا چالدران و تخت سلیمان تکاب می باشد که در مورد قره کلیسا با توجه به اجرای سالیانه مراسم مذهبی ارامنه این اقدامات تشدید شده و با هماهنگی سازمان مرکزی انجام می گیرد.

جباری تصریح کرد : همه ساله از محل اعتبارات ملی و استانی  بمنظور مرمت و احیاء این اثر جهانی هزینه شده و خوشبختانه این بنای ارزشمند تاریخی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

مدیرکل استان  یادآور شد : ایجاد زیرساختهای گردشگری در منطقه ، راه اندازی مجموعه پذیرایی ، تهیه و توزیع اقلام تبلیغاتی استان ، آماده سازی غرفه صنایع دستی از دیگر اقداماتی است که این اداره کل برای زائرین این مراسم انجام داده است .

جباری افزود : حفاظت و مرمت قره کلیسا همه ساله بطورمستمر انجام شده و با همکاری امور پایگاه های  جهانی سازمان متبوع سعی می شود تا اقدامات اساسی در این زمینه صورت پذیرد.

مدیرکل استان در انتها یادآور شد : با اجرای این مراسم تعداد کثیری از هموطنان ارمنی و بویژه ارمنیان خارج از کشور جهت حضور در این مراسم به چالدران سفر کرده و از جاذبه های طبیعی و تاریخ این منطقه بازدید می کنند.

گفتنی است مراسم سالیانه مذهبی قره کلیسا از 21 ام ماه جاری با اجرای مراسم مذهبی ارامنه آغاز و تا 23 تیرماه سال جاری ادامه  خواهد داشت .بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0