دوشنبه, 30 مهر 1397
رو عنوان : مدیرکلیساهای کشور خبر داد :
عنوان : زائرین قره كلیسا با برنامه های فرهنگی پذیرایی خواهند شد
کد خبر : ۳۶۲۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ 
ساعت : ۱۴:۲۶:۱۴
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . میراث فرهنگی .

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۱

مدیر پایگاه امور کلیساهای  تاریخی ایران از اجرای برنامه های فرهنگی در قره کلیسا برای زائرین خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ شرلی آویدیان با اعلام این خبر گفت : همزمان با اجرای مراسم سالیانه مذهبی در قره کلیسا ؛ مسافرین و زائرین ارمنی با برنامه های فرهنگی پذیرایی خواهند شد .

او تصریح  کرد : با هماهنگی های انجام شده با شورای خلیفه گری ارامنه و هم چنین اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نمایشگاه عکس  معرفی جذبه  های گردشگری  آذربایجان غربی در محل اصلی کلیسا برای زائرین دایر خواهد شد .

مدیر پایگاه امور کلیساهای تاریخی ایران اظهار داشت :  امسال در دهمین سال ثبت قره کلیسا در فهرست آثارجهانی یونسکو و یازدهمین  سال ثبت معنوی مراسم مذهبی آن می باشد و بنا  داریم  بهمین منظور برنامه های ویژه ای را برای حاضرین در مراسم اجرا کنیم.

آویدیان با قدردانی از اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی افزود :  حفاظت و  مرمت قره کلیسا بطور مستمر در طول سال انجام می گیرد و برای اجرای مراسم  در موعد مشخص آماده  می شود و بایستی از این بابت هم از مدیرکل و هم از همکاران خود در اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگریی استان آذربایجان غربی قدردانی کنیم.

او هم چنین اضافه کرد : راه اندازی مجموعه پذیرایی ، توزیع اقلام تبلیغاتی ، کمک به راه اندازی نمایشگاه  عکس و آماده سازی غرفه صنایع دستی استان در محل قره کلیسا از مواردی است که امسال اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی بعهده گرفته و مطمئناً مسافرین از خدمات این اداره کل در طول مراسم بهره مند خواهند شد .بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0