دوشنبه, 30 مهر 1397
رو عنوان : در نشست مشترک :
عنوان : تاكید برهمكاری های مشترك اداره كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی و سازمان منطقه آزاد ماكو
کد خبر : ۳۶۲۲
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۱۸ 
ساعت : ۱۳:۳۴:۵۶
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

درنشست مشترک مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع  دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو برهمکاریهای مشترک تاکید شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ در نشستی که در محل دفتر سازمان منطقه آزاد ماکو در ارومیه انجام شد در خصوص اقدامات مشترک در زمینه های توسعه گردشگری ، حفاظت آثار تاریخی و معرفی صنایع دستی منطقه بحث و گفتگو شد .

برهمین اساس در این نشست مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی وجود آثار با ارزشمند تاریخی در منطقه آزاد و لزوم توجه ویژه به این آثار گفت : آثار موجود در این منطقه به لحاظ تاریخی و فرهنگی اهمیت و جایگاه ویژه ای در بین مردم دارند .

جلیل جباری با اشاره به کاخ موزه باغچه جوق ماکو تصریح کرد : با توجه به استقبال بسیار زیاد گردشگران داخلی و خارجی از کاخ موزه باغچه جوق بایستی تلاش کنیم عملیات مرمت و احیاء این مجموعه هرچه سریعتر به اتمام رسد.

او اظهار داشت : در سالهای اخیر تفاهم نامه هایی مبنی بر اقدامات مشترک در خصوصایجاد موزه قاجار ، مطالعات باستانشناسی مربوط به قلعه ماکو و چندین مورد دیگر تهیه شده که امیدواریم بندهای این تفاهم نامه ها عملیاتی و اجرایی شوند .

جباری برگزاری جشنواره های گردشگری و نمایشگاه های صنایع دستی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود : ما همکاری درزمینه برگزاری جشنواره های گردشگری و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی در منطقه آزاد ماکو آماده ایم تا از این طریق نسبت به رونق اقتصادی منطقه کمک کنیم .

مدیرکل استان همچنین اضافه کرد : منطقه آزاد ماکو مستعد سرمایه گذاری در بخش گردشگری است و به همین جهت از همه سرمایه گذارانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش گردشگری بویژه گردشگری سلامت و بوم گردی حمایت های خود را دریغ نخواهیم کرد .

برهمین اساس مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز ضمن قدردانی از اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی آمادگی سازمان خود جهت جهت اجرای بندهای تفاهم نامه های همکاری در زمینه های مختلف گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی را اعلام کرد .

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0