دوشنبه, 30 مهر 1397
    /  2
رو عنوان : اسقف کلیسای شرق آشور ارومیه در دیدار با مدیر کل استان مطرح کرد:
عنوان : از بابت مرمت كلیساهای ارومیه از شما متشكرم و رضایت قلبی خود را اعلام میدارم.
کد خبر : ۳۶۲۳
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ 
ساعت : ۸:۲۴:۱۷
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

از بابت مرمت کلیساهای ارومیه از شما متشکرم و رضایت قلبی خود را اعلام میدارم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی صبح دیروز سه شنبه مورخ 18/ 4 / 97 مدیر کل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی با اسقف کلیسای شرق آشور ارومیه در محل کلیسا دیدار و گفتگو کرد .

 بر اساس این گزارش در این دیدار  اسقف کلیسای شرق آشور ضمن قدردانی از حضور مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی  در دیدار با اشاره به مرمت کلیساهای ارومیه و استان گفت:

در سالهای اخیر شاهد مرمت تعداد زیادی از کلیساهای ارومیه و استان هستیم و میراث فرهنگی فعالیت چشمگیری دارد و از این بابت از اداره کل میراث فرهنگی بایستی قدردانی کنیم.

مارنرسای بنیامین ارومیه را یکی از شهرهای زیبای کشور اعلام کرده و افزود:ارومیه شهر زیبایی هاست و تنوع و رنگارنگی  ادیان را در آن شاهد هستیم بطوریکه پیروان ادیان مختلف اعم از مسلمان و مسیحی و آشوری در کنار هم بخوبی زندگی می کنند.

او به ایرانی بودن جامعه آشوری اشاره کرده و ادامه داد:آشوریان 3700سال در ایران تاریخ داشته و جامعه آشوری ایران  به ایرانی بودن خود افتخار کرده ، ایرانی اسن و ایرانی هم خواهد ماند .

اسقف کلیسای شرق آشور ارومیه تصریح کرد :تا کنون 12کلیسا توسط اهالی و میراث فرهنگی مرمت شده است و بایستی همه برای حفاظت از این کلیساها تلاش کنیم.

او هم چنین افزود: در مقایسه با کشورهای دیگر ؛ به سبب وجود مدیران فعال در حوزه میراث فرهنگی شاهد حفظ آثار تاریخی هستیم  و با حفظ این آثار ظرفیتی برای گردشگری ایجاد شده که باید از آن استفاده کنیم.

در این دیدار مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز با قدردانی از متولیان کلیسای شرق آشور ارومیه گفت:وظیفه ما حفاظت و مرمت آثار تاریخی در استان بوده و در این زمینه برای ما آثار و ابنیه تاریخی هیچ تفاوتی نداشته و سعی در انجام رسالت خود داریم .

جلیل جباری تعداد آثار تاریخی مرمت شده در سال 96را 120 مورد عنوان کرده و افزود: نسبت به سال 95 تعداد آثار تاریخی مرمت شده در سال 96 سه برابر شده و در بین این آثار کلیساها نیز جزو ابنیه تاریخی مرمت شده در استان می باشند.

جباری وجود انجمن های میراث فرهنگی را در حفاظت آثار تاریخی مهم دانسته و افزود: ما نیازمند همکاری همه جوامع بویژه انجمن های میراث فرهنگی برای حفاظت از آثار تاریخی هستیم و بایستی در جلسات مشترک برای این امر برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم.

او پیشنهاد داد : میتوان برای اشیا و مخصوصا سنگهای تاریخی که از  کلیساها بدست آمده در کلیسای شرق آشور موزه ای را راه اندازی کرد که در صورت همکاری کلیسا ما آماده ایم نسبت به تهیه محتوای این موزه همکاری کنیم.

او ادامه داد: گردشگران ما علاقه مند هستند تا از کلیساها نیز بازدید کنند و کلیساهای تاریخی استان جزو مقاصد بازدید   گردشگران  ورودی به استان هستند.

جباری با اشاره به جشنواره ملی گردشگری گفت:برگزاری جشنواره ملی گردشگری و نمایشگاه صنایع دستی در اواخر مرداد سال جاری در ارومیه فرصتی است که می توان برای معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی  ارومیه و استان استفاده کرد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0