دوشنبه, 30 مهر 1397
    /  2
رو عنوان : دربازدیدمشترک از بنای تاریخی خانه انصاری ارومیه تاکید شد :
عنوان : رعایت حریم آثار تاریخی از اولویت های میراث فرهنگی است
کد خبر : ۳۶۲۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ 
ساعت : ۱۲:۲۶:۱۰
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رعایت ضوابط و حریم آثار تاریخی از اولویت های اساسی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی آذربایجان غربی، ظهر دیروز سه شنبه مورخ 18/ 04/ 97 در بازدید مشترکی که توسط مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ، فرماندار ارومیه و معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی از بنای تاریخی خانه انصاری ارومیه صورت گرفت بر رعایت ضوابط و حریم آثار تاریخی تاکید گردید.

براساس این گزارش در این بازدید که به جهت ساخت مدرسه توسط اداره کل آموزش و پرورش استان ترتیب یافته بود مدیرکل میراث فرهنگی استان حفاظت از آثار تاریخی را وظیفه همگانی اعلام کرده و گفت : آثار تاریخی بویژه آثاری که در داخل شهرها قرار دارند بهترین مکان برای بازدید گردشگران به حساب می آیند .

جلیل جباری نقش دستگاه های دولتی را در حفظ جایگاه آثار تاریخی بسیار مهم عنوان کرده و افزود : انتظار می رود دستگا های دولتی ما را در حفاظت و مرمت آثار تاریخی در سطح استان یاری کنند چرا که تعداد زیادی از این آثار در تملک دستگاههای دولتی می باشند .

او با اشاره به رعایت ضوابط و حریم آثار تاریخی تصریح کرد : قانون برای حفظ شان ابنیه و آثار تاریخی حدودی را مقرر کرده که همه بررعایت این ضوابط و چارچوب ملزم هستیم .

برهمین اساس فرماندار ارومیه نیز با اشاره به نیاز آموزش و پرورش استان به ساخت مدرسه بررعایت ضوابط حرایم آثار تاریخی تاکید کرد .

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0