پنج‌شنبه, 1 فروردين 1398
    /  4
عنوان : سفر سفیر هندوستان در ایران به استان آذربایجان غربی
کد خبر : ۳۸۵۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ 
ساعت : ۱۳:۲۵:۲۴
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۲

سفیر هندوستان در ایران بمنظور بازدید از مجموعه جهانی تخت سلیمان به استان آذربایجان غربی سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ روز گذشته سوراب کومار بمنظور بازدید از مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب به استان آذربایجان غربی سفر کرده و از چندین جاذبه تاریخی این استان بازدید کرد .

براساس این گزارش او در ابتدای سفر به آذربایجان غربی وارد ارومیه مرکز استان شده و ابتدا از کلیساهای مارسرگیش و ماربخوس در منطقه گردشگری سیر ارومیه بازدید کرده و سپس از کلیسای تاریخی حضرت مریم در داخل شهر ارومیه نیز بازدید کرد.

برهمین اساس او سپس از موزه باستان شناسی و مسجد تاریخی جامع ارومیه نیز بازدید کرده و ارومیه را شهری تمیز با آب و هوایی بسیار مناسب معرفی کرد.

سوراب کومار ارومیه را به مقصد مجموعه جهانی تخت سلیمان ترک کرده و در مسیر عزیمت از تپه تاریخی حسنلو نقده و موزه باستان شناسی موجود در آن بازدید کرده و با ارائه راهنمایی های لازم با ویژه گی های تمدن اوراتویی و آشور بیشتر آشنا شد.

سفیر هندوستان در ایران در ادامه سفر به استان از مجموعه جهانی تخت سلیمان در 20 کیلومتری شهرستان تکاب در آذربایجان غربی بازدید کرده و تخت سلیمان را یکی از بی نظیر ترین آثار تاریخی ایران برشمرد.

سوراب کومار اظهار امیدواری کرد با توجه به داشته های فرهنگی و تاریخی استان آذربایجان غربی و وجود ریشه های کلامی مشترک در ایران و هندوستان می توان این جاذبه های تاریخی را به علاقمندان در هندوستان نیز معرفی کرد.

 


تعداد بازدید : 108

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0