پنج‌شنبه, 1 فروردين 1398
رو عنوان : مدیر کل استان :
عنوان : دو پروژه بوم گردی و میراث فرهنگی در ارومیه آماده افتتاح است
کد خبر : ۳۸۵۸
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ 
ساعت : ۱۴:۳:۱۰
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از دو پروژه بوم گردی و میراث فرهنگی در ارومیه بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی قبل از ظهر امروز سه شنبه مورخ 97/8/15 جلیل جباری ضمن بازدید از یک اقامتگاه بوم گردی در حال تکمیل و هم چنین مرمت حمام تاریخی اتحادیه در ارومیه بر اتمام اقدامات این دو پروژه در اسرع وقت تاکید کرد .

براساس این گزارش در این بازدید که مسئول دفتر فنی اداره کل نیز جباری را همراهی میکرد ؛ وی ابتدا با حضور در اقامتگاه بوم گردی در حال تکمیل کریمی که در روستای بند ارومیه واقع شده بازدید کرد .

مدیر کل استان ضمن بازدید از این اقامتگاه ؛  تکمیل نواقصات و آماده سازی فضای داخلی آن را مهم ارزیابی کرده و نکات لازم را دراینخصوص به بهره بردار طرح گوشزد کرد .

او خطاب به بهره بردار و موسس این اقامتگاه گفت : امروزه اکثر گردشگران داخلی و خارجی تمایل به اقامت در اقامتگاههایی دارند که در عین داشتن امکانات جدید ،گریزی نیز به تاریخ و طبیعت هم زده و بویژه در کنار روستاها باشند .

جباری پس از بازدید از اقامتگاه بوم گردی با حضور در کارگاه مرمتی حمام تاریخی اتحادیه در داخل شهر ارومیه از نزدیک به روند مرمت این اثر تاریخی نظارت کرده و بر استفاده از زمان و دقت در مرمت و احیاء این اثر تاریخی  توصیه نمود .

گفتنی است حمام اتحادیه یکی از ابنیه بسیار ارزشمند تاریخی ارومیه محسوب شده که برای اولین بار در استان با همکاری  اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ، صندوق حفظ و احیاء بناهای تاریخی  و بخش خصوصی در حال مرمت بوده و در آینده نزدیک برای بهره برداری عمومی بازگشایی خواهد شد . 


تعداد بازدید : 137

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0