پنج‌شنبه, 1 فروردين 1398
عنوان : شرح عملیات مرمت پل میرزا رسول میاندوآب در سالجاری
کد خبر : ۳۸۶۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ 
ساعت : ۱۴:۲۰:۸
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کارگاه مرمت پل تاریخی میرزارسول میاندوآب امسال نیز فعال است و از حدود پنج ماه پیش شروع شده و هم اکنون در مراحل پایانی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ پل تاریخی میراز روسل میاندوآب در این چند سال اخیر به دفعات مورد مرمت قرار گرفته و در سالجاری نیز ادامه دارد که کارگاه مرمتی این فصل ان از حدود پنج ماه پیش شروع شده و هم اکنون در مراحال پایانی قرار دارد.

بر اساس این گزارش در فصل جدید مرمت این پل اقدامات ترمیمی در قسمتهای مختلف آن اجرا شده است که از آن جمله می توان به سبک سازی و آواربرداری عرشه پل و برداشتت بتن انباشت شده بر روی عرشه که در سالیان متمادی انباشت شده بود اشاره کرد.

همچنین اجرای طاق پوشش عرشه پل و کنو بندی جهت ایجاد شیب و سبک سازی عرشه، اجرای کف فرش نهائی بر روی عرشه پل و هدایت آبهای نزولی، اجرا و مرت دیوارهای ضلع شمالی و انجام مرمت های موضعی و اجرای پشت بند تخریب شده در ضلع شمالی از دیگر اقدامات بوده است.

این فصل از مرمت پل با اعتباری حدود 10000 میلیارد ریال شروع شده است و تا چند روز اینده به اتمام خواهد رسید البته باید گفت که مرمت نهائی این اثر تاریخی نیاز به یک فصل دیگر دارد که در صورت تامین اعتبار لازم در سال آینده اجرائی خواهد شد.


تعداد بازدید : 89

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0