دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
    /  3
رو عنوان : مدیرکل استان خبر :
عنوان : كاوشهای مطالعاتی در پیرانشهر نتایج ارزشمندی داشت
کد خبر : ۳۹۶۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نتایج کاوشهای مطالعاتی و پژوهشی در نه تپه و محوطه باستانی در پیرانشهر را بسیار ارزشمند دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، مدیرکل استان با اعلام این خبر گفت : کاوش های مطالعاتی و پژوهشی پیرانشهر یکی از بزرگترین پژوهشهای باستان شناسی در حال اجرا در ایران به شمار می آید.

او افزود: اطلاعات ارزشمندی در نتیجه این کاوشها در خصوص دوران پیش از تاریخ تا دوران تاریخی و علی الخصوص اسلامی در دسترس پژوهشگران قرار داده است .

او تصریح کرد : محوطه های پیش از تاریخ مربوط به دوران کالکولتیک ( فرهنگ دالما) ، آثار متنوع عصر مفرغ ، یک سازه عظیم دوران عصر آهن محوطه های متعدد با تاریخ گذاری اشکانی و سامانی و اسلامی همگی موید شرایط زیستی مناسب برای انسان در طول هشت هزار سال گذشته در این نقطه از کشور بوده است .

او ابراز امیدواری کرد : با حمایت های ریاست پژوهشگاه سازمان و ریاست پژوهشکده باستان شناسی این پژوهش ها در فصل بهار سال آینده ادامه داشته باشد.

جباری با اشاره به بازدید اخیر ریاست پژوهشگاه سازمان و ریاست پژوهشکده باستان شناسی و هیات همراه ضمن تشکر ویژه از حساسیت ها و تلاش در راستای این پژوهش ها گفت : در پایان این کاوش های مطالعاتی امیدواریم نتایج ارزشمند این پژوهش ها در قالب نشست های علمی و چاپ کتاب آن در دسترس علاقه مندان قرار دهیم.

 


تعداد بازدید : 95

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0