دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
    /  2
عنوان : حضور مدیركل استان در مراسم عید تعمید ارامنه
کد خبر : ۳۹۶۸
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان در مراسم عید تعمید ارامنه آذربایجان غربی حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، بعداز ظهر دیروز دوشنبه مورخ  17/ 10/ 97 مراسم عید تعمید ارامنه آذربایجان غربی با حضور مسئولین کشوری و لشکری ، اسقف اعظم خلیفه گری ارامنه کل آذربایجان  در محل سالن جلسات کلیسای خلیفه گری ارامنه ارومیه برگزار شد.

بر اساس این گزارش در ابتدای این مراسم رمضانی نماینده استاندار آذربایجان غربی پیام تبریک وی را برای حاضرین قرائت کرد.

استاندار آذربایجان غربی در این پیام ضمن تبریک عید تعمید ارامنه از حضرت مسیح بعنوان پیام آور صلح و دوستی یادکرده و اظهار امیدواری کرد : میتوان از پیام های صلح و مودت این پیامبر عظیم الشان برای نزدیک پیروان اقوام و ادیان مختلف بهره مند شد.

شهریاری در این پیام به وجود پیروان ادیان و اقوام مختلف در استان آذربایجان غربی اشاره کرده و آورده بود : ارومیه و استان آذربایجان غربی نمونه ای بارز از زندگی مسالمت آمیز اقوام مختلف با ادیان متفاوت در کنار یکدیگر می باشد.

در ادامه این مراسم اسقف اعظم خلیفه گری ارامنه کل آذربایجان غربی طی سخنانی از همه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی به جهت ایجاد شرایط بسیار خوب زندگی پیروان اقلیتها در ایران قدردانی کرد.

اسقف چیفچیان هم چنین از خدمات و همکاریهای اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز به جهت حفاظت و مرمت کلیساهای موجود در استان قدردانی کرد.

 

 

 

 

 


تعداد بازدید : 46

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0