دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
    /  2
عنوان : دیدار مدیركل استان با شهرداری منطقه 4 ارومیه
کد خبر : ۳۹۷۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با شهردار منطقه 4 ارومیه دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ظهر پنجشنبه مدیرکل استان بهمراه معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی و رئیس جامعه هتلداران استان با حضور در شهرداری منطقه 4 ارومیه با شهردار این منطقه دیدار و گفتگو کرد.

براساس این گزارش در این دیدار که یکی از اعضای شورای شهر ارومیه نیز حضور داشت مدیرکل استان با اشاره به موضوع بافت تاریخی ارومیه گفت : بخش اعظم بافت تاریخی ارومیه در حوزه مدیریت شهرداری منطقه 4 بوده و حفاظت و صیانت از این بافت تاریخی یک قانون است.

جلیل جباری تصریح کرد : قانون حفاظت از بافت تاریخی شهرهای استان مصوب شورای امنیت ملی بوده و بصورت قانون لازم الاجرا برای تمامی دستگاه های دخیل در این امر ابلاغ شده است.

او اظهار داشت : اگر شهرداران و مسئولین و مدیران شهری و شهرداری در حفظ بافت تاریخی شهرها ما را یاری نمایند مطمئناً خواهیم دید که پررونق ترین بخشهای شهر بافتهای تاریخی خواهند بود .

جباری افزود : می توان با پیرایش مجدد و دقت در حفظ بافت تاریخی از این مناطق جهت اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی برای مردم بهره مند شد .

مدیرکل استان اضافه کرد : ما آماده ایم با اجرای جلسات مشترک و متعدد کارشناسی با شهرداری منطقه 4 در حفظ و نگهداری بافت تاریخی شهر زیبای ارومیه همکاری نمائیم.

براساس این گزارش شهردار منطقه 4 ارومیه نیز ضمن قدردانی از مدیرکل استان گفت : حفاظت از بافت تاریخی شهر ارومیه وظیفه همه ماست و ما نیز آماده ایم در این زمینه با اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان همکاری نمائیم.

فرخ عبدی تصریح کرد : وقتی مردم و مسافران بافت تاریخی شهر ارومیه را به همان شکل دیرینه خود می بینند به هویت تاریخی این شهر پی می برند.

برهمین اساس در این دیدار یک ساعته موضوعات مختلف دیگری همچون راه اندازی مجموعه های اقامتی در منطقه 4 شهرداری ارومیه نیز مورد بحث قرار گرفت که در تمامی موارد مطروحه شهرداری منطقه 4 از آمادگی خود و مجموعه شهری برای همکاری های آتی خبر داد.

 


تعداد بازدید : 115

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0