دوشنبه, 1 مهر 1398
عنوان : چاپ كتاب گردشگری سلامت استان آذربایجان غربی
کد خبر : ۵۰۳۸
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ 
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کتاب راهنمای گردشگری سلامت استان آذربایجان غربی حاوی اطلاعات جامع در خصوص گردشگری سلامت و پزشکی به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، ریتا خضرزاده سرپرست معاونت گردشگری این اداره کل با اعلام این خبر گفت : این کتاب با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان و در تیراژ 1000 نسخه چاپ شده است.

او افزود: کتاب راهنمای گردشگری سلامت استان آذربایجان غربی در سه بخش شامل: گردشگری سلامت، گردشگری تندرستی و گردشگری پزشکی جمع بندی شده است که درآن اطلاعات کلی و لازم مربوط به امکانات و ظرفیت های گردشگری سلامت و تندرستی ارائه شده است.

خضرزاده ادامه داد : در بخشهائی دیگر از این کتاب، چشمه های آبگرم و آب معدنی، اکوتوریسم استان، اقامتگاههای بوم گردی، گیاهان داروئی و طب سنتی و همچنین مراکز درمانی و دفاتر خدمات مسافرتی که در ارتباط با گردشگری سلامت فعالیت دارند معرفی شده اند.

سرپرست معاونت گردشگری استان درخصوص ظرفیت های گردشگری پزشکی استان گفت: هم اکنون تعداد 6 مرکز تخصصی درمانی استان اعم از بیمارستان و درمانگاه تخصصی، مجوز فعالیت درخصوص پذیرش بیماران بین المللی را دارا می باشند و 4 مرکز دیگر نیز در حال اخذ این مجوز می باشند.

لازم به توضیح است که این استان به ویژه شهر ارومیه به دلیل داشتن امکانات پزشکی و درمانی مناسب و با کیفیت، مورد توجه گردشگران سلامت کشورهای همجوار به ویژه عراق و جمهوری آذربایجان می باشد و در این چند سال اخیر گردشگران زیادی از این کشورها بمنظور بهره مندی از این امکانات وارد استان شده اند.

گفتنی است با توجه به اهمیت مقوله گردشگری سلامت و همچنین اختصاص بخشهایی از دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران به حوزه کتاب فوق در محل غرفه استان آذربایجان غربی رونمایی خواهد شد.

 


تعداد بازدید : 139

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0