دوشنبه, 1 مهر 1398
    /  7
رو عنوان : در هفتمین روز از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی :
عنوان : سه پروژه گردشگری در ارومیه افتتاح شد .
کد خبر : ۵۰۴۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با مشارکت بخش خصوصی سه پروژه گردشگری در هفتمین روز از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ارومیه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی قبل از ظهر پنجشنبه مورخ  18/ 11/ 97 با حضور مدیر کل و معاونین گردشگری و سرمایه گذاری استان ، رئیس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ارومیه ، معاون فرماندار و بخشدار مرکزی ارومیه و جمعی از فعالین گردشگری ؛ سه پروژه در حوزه گردشگری در ارومیه افتتاح شد .

براساس این گزارش اولین پروژه گردشگری یک باب دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری بود که با سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شد .

برای شروع بکار این دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مبلغی معادل 120 میلیون تومان توسط بهره بردار این واحد خدماتی سرمایه گذاری شده و برای 4 نفر ایجاد اشتغال گردیده است .

برهمین اساس دومین پروژه گردشگری یک باب اقامتگاه بوم گردی در 2 طبقه و 4 سوئیت مجزا بود که توسط معاون فرماندار و بخشدار مرکزی ارومیه افتتاح شد .

برای افتتاح این واحد اقامتی نیز اعتباری بالغ بر 60 میلیون تومان آورده سرمایه گذار و 90 میلیون تومان تسهیلات صرف شده که با آغاز بکار آن برای 20 نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال خواهد شد  .

برهمین اساس سومین پروژه افتتاحیه در حوزه گردشگری یک باب هتل یک ستاره بود که با حضور مدیر کل استان افتتاح شد .

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در آئین افتتاح این هتل با تسلیت دهه فجر فاطمی گفت : ما امسال در سه مقطع مجموعا" اقدام به افتتاح و بازگشایی 36 پروژه مهم  گردشگری ، میراث فرهنگی و سرمایه گذاری نموده ایم .

جلیل جباری در تکمیل این خبر گفت : همزمان با سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به آذربایجان غربی تعداد 11 پروژه در سطح استان افتتاح شد .

او افزود : هم چنین در سفر رئیس جمهور محترم و هیات دولت به استان که در پائیر سال جاری اتفاق افتاد 12 پروژه در حوزه های گردشگری و میراث فرهنگی توسط دکتر روحانی از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح گردید .

جباری اضافه کرد : در دهه فجر جاری نیزبا همکاری مسئولین استان تعداد 13 پروژه در سطح استان با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان افتتاح شد که نشاندهنده عزم دولت برای ایجاد زیرساختهای گردشگری و حفاظت از آثار تاریخی در این استان است .

وی هم چنین اظهار داشت : در سال جاری میزان اقامت در این استان به 70 درصد رسیده و نسبت به سال گذشته به دو برابر ظرفیت خود رسیده و شاهد رونق گردشگری در استان هستیم .

تبلیغات نقش موثری در جذب گردشگران دارد

مدیر کل استان با بیان اینکه تبلیغات نقش موثری در جذب گردشگران دارد افزود :  تک تک شهروندان بایستی تبلیغات گرجاذبه های گردشگری استان باشند چرا که یکی از محورهای توسعه آذربایجان غربی گردشگری است .

جباری تصریح کرد : بدلیل افزایش سفرهای ورودی و اقامت گردشگران در این استان روز به روز بر تعداد سرمایه گذاران بخش گردشگری افزوده میشود و این بسیار امیدوار کننده است .

مدیر کل استان به تعداد تخت های اقامتی استان اشاره کرده و ادامه داد : با افتتاح این واحد اقامتی تعداد تخت های استان به 5000 عدد میرسد و با اجرا و آغاز بکار 60 پروژه در حال سرمایه گذاری در بخش گردشگری تعداد 1300 تخت دیگرنیزدر آینده نزدیک به مجموع تخت های اقامتی استان اضافه خواهد شد .

جباری اظهار امیدواری کرد : امیدواریم تمامی مسئولین استان ما را دراجرای برنامه هایی که با هدف توسعه گردشگری میباشد یاری نمایند .

گفتنی است مالکیت این هتل یک ستاره که در ابتدای خیابان طالقانی ارومیه واقع شده با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی بوده و دارای 32 اتاق و 78 تخت با سرمایه ای بمبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان در هفتمین روز از چهامین سالگرد انقلاب اسلامی افتتاح شد .  


تعداد بازدید : 154

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0