دوشنبه, 1 مهر 1398
عنوان : حضور كارشناس ارشد اكوتوریسم استان آذربایجان غربی در دوره آموزشی در كشور ژاپن
کد خبر : ۵۰۴۴
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کارشناس ارشد اکوتوریسم استان آذربایجان غربی در دوره آموزشی طراحی و مدیریت اکوتوریسم (توسعه پایدار) کشور ژاپن حضور یافت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با هماهنگی های بعمل آمده با سازمان متبوع؛  یکی از کارشناسان این اداره کل بهمراه 5 تن دیگر از کارشناسان استانهای شمالغرب کشور ( آذربایجان غربی آذربایجان شرقی کردستان اردبیل و زنجان )و سازمان مرکزی برای شرکت در دوره ویژه  طراحی و مدیریت اکوتوریسم ( توسعه پایدار ) به کشور ژاپن اعزام شد .

بر اساس این گزارش این دوره آموزشی توسط شرکت آژانسهای بین المللی کشور ژاپن جایکا ( JICA ) ترتیب یافته و بمدت 22  روز در شهرهای توکیو ، فوجی نومیا ، ناگویا و کیوتو برگزار خواهد شد .

برهمین اساس  ودود فخاری کارشناس ارشد اکوتوریسم و مسئول اقامتگاههای بوم گردی استان آذربایجان غربی به نمایندگی از این اداره کل در این دوره حضوریافته و در کلاسهای آموزشی شامل سیاست های اکوتوریسم در پارک های ملی ، معرفی اکوتوریسم ژاپن ، سیاستهای گردشگری ، اکوتوریسم جهانی و بازدید های میدانی از تعدادی از جاذبه های طبیعی و روستایی شرکت خواهد کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ودود فخاری کارشناس اعزامی این اداره کل در تشریح بیشتر این دوره آموزشی اظهار داشت : برنامه های مختلف تئوری و کارگاهی برای این دوره در نظر گرفته شده که در طول این مدت به مرحله اجرا درخواهد آمد که حضور در وزارت محیط زیست و گردشگری کشور ژاپن ، بازدید از مرکز جامع اکوتوریسم ( JES  ) و دفتر مرکزی جایکا و برنامه های در دست اجرا در کوه فوجی ( بلندترین قله و نماد کشور ژاپن ) ، حضور در مرکز میراث جهانی استان شیزواکا ، جزیره ساکوشیما از جمله برنامه ها مربوط به این  دوره خواهد بود .

گفتنی است شرکت آژانس های بین المللی جایکا  ژاپن نهادی غیر دولتی است که زیر نظر دولت ژاپن در زمینه های مختلف از جمله اجرای پروژه های مطالعاتی ، عملیاتی ، اجرایی و آموزشی را در راستای ایجاد صلح جهانی و رابطه پایدار با بیش از 80 کشور در سطح دنیا در دست اجرا دارد .

 


تعداد بازدید : 313

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0