دوشنبه, 1 مهر 1398
رو عنوان : معاون گردشگری استان خبر داد :
عنوان : رونمایی از كتاب جامع گردشگری سلامت آذربایجان غربی
کد خبر : ۵۰۴۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ ریتا خضرزاده با اعلام این خبر گفت : مراحل تهیه و تدوین این کتاب از چند ماه گذشته با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی آغاز شده و خوشبختانه اخیرا" به مرحله چاپ رسید .

او تصریح کرد : تمامی سعی ما براین بود تا این کتاب همزمان با آغاز دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران رونمایی شود و این اتفاق فردا در تهران رخ خواهد داد .

معاون گردشگری استان آذربایجان غربی هدف از تهیه این کتاب را توضیح داده و افزود : هدف اصلی از تهیه این کتاب آشنایی بیشتر گردشگران سلامت داخلی و خارجی با امکانات پزشکی و درمانی ، مراکز اقامتی و خدماتی و هم چنین جاذبه های گردشگری استان آذربایجان غربی میباشد .

خضرزاده اضافه کرد : در این کتاب سعی شده تا علاوه بر بیان مفهوم گردشگری سلامت به نقش این حوزه در توسعه اقتصاد کشور و بویژه استان آذربایجان غربی که دارای پتانسیل های فراوانی در این بخش میباشد اشاره شود .  

وی ادامه داد : در این کتاب ؛ گردشگری سلامت را به دو بخش گردشگری تندرستی و پزشکی تقسیم بندی کردیم تا گردشگران با مطالعه آن از یک سو با امکانات طبیعی درمانی استان مانند گیاهان دارویی ، چشمه های آبگرم ، مناطق نمونه و روستاهای هدف گردشگری و از سوی دیگر با اطباء متخصص ، مراکز درمانی ، درمانگاه ها و بیمارستانهایی که دارای مجوز  IPD  ( دپارتمان بیماران بین الملل ) در سطح استان میباشند آشنا شوند .

خضرزاده اظهار داشت : این کتاب در فاز اول به زبان فارسی تهیه شده و درفاز های بعدی به زبانهای کشورهای همجوار استان آذربایجان غربی ( ترکیه ، اقلیم کردستان عراق و جمهوری نخجوان ) که بیشترین گردشگران سلامت را از آن کشورها داریم تهیه خواهد شد .  

وی در خصوص مشخصات این کتاب گفت : این کتاب در 183 صفحه در قطع وزیری (بیاضی) با کاغذ گلاسه 135 گرمی طراحی شده و در 4 رنگ اصلی با صحافی چسب گرم و در تیراژ 1000 نسخه آماده چاپ شده است .

او افزود : در پیوست این کتاب فهرست تمامی بیمارستانها ، درمانگاه ها ، مراکز تصویر برداری ، داروخانه ها و هم چنین لیست کامل واحدهای اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان آذربایجان غربی بهمراه آدرس و شماره تلفن های مربوطه الصاق شده است .

گفتنی است این کتاب فردا مورخ 23 بهمن ماه سال جاری همزمان با آغاز بکار دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران با حضور مسئولین استانی و سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری رونمایی خواهد شد .  


تعداد بازدید : 85

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0