پنج‌شنبه, 1 فروردين 1398
رو عنوان : رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پیرانشهر:
عنوان : تابلوی راهنمای محوطه های تاریخی جلدیان و شین آباد پیرانشهر نصب شد
کد خبر : ۵۲۶۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ 
ساعت : ۱۱:۴:۳۴
عنوان گروه خبري : گردشگری . میراث فرهنگی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پیرانشهر گفت: تابلوی راهنمای محوطه های تاریخی جلدیان و شین آباد پیرانشهر نصب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، سلیمان بشیری، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پیرانشهر با اعلام این خبر گفت: تابلوی راهنمای محوطه های تاریخی جلدیان و شین آباد پیرانشهر نصب شد.
وی افزود: در راستای معرفی آثار تاریخی شهرستان و حفظ این آثار ارزشمند تابلوهای راهنمای محوطه های تاریخی شین آباد در بخش مرکزی و محوطه تاریخی جلدیان در بخش لاجان با حضور دهیار و شورای اسلامی روستا و همکاران اداره پیرانشهر نصب گردید .
این مقام مسوول گفت: منطقه نمونه گردشگری شامل تفرجگاه پردانان، سد کانی سیب، سد جلدیان، سدسیلوه، آبشار خرپاپ و 3 روستای هدف گردشگری کهنه لاهیجان، خورنج، قبر حسین در شهرستان پیرانشهر به ثبت رسیده است.
بشیری با بیان اینکه این شهرستان یکی از زیباترین شهرستان های کشور به شمار می آید، افزود: این شهرستان بدلیل قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیت ایران با کشورهای عراق و دیگر کشورهای حوزه دریای مدیترانه، یکی از بزرگ ترین مراکز تجارت خارجی در ایران است.
گفتنی است؛ شهرستان پیرانشهر در جنوب غربی استان آذربایجان غربی  در کنار مرزهای جمهوری اسلامی با عراق واقع شده و بدلیل 600 میلی متر بارندگی در سال از زیباترین و سرسبزترین شهرهای کشور بشمار می رود.
بشیری در پایان سخنان خود گفت: نصب این تابلوها اهمیت بسزایی داشته و از تلاشهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابراز امیدواری کرد که برای سایر آثار تاریخی شهرستان نیز اقدامی مشابه انجام شود .  

تعداد بازدید : 32

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0