پنج‌شنبه, 1 فروردين 1398
رو عنوان : در ایام نوروز صورت می گیرد:
عنوان : فعالیت داروخانه ها و امدادرسانی شبانه‌روزی ۳۲ پایگاه‌ امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی در ایام نوروز
کد خبر : ۵۲۶۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ 
ساعت : ۱۶:۱۶:۴۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌ غربی گفت: به مناسبت فرا رسیدن نوروز 32 پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان در این ایام آماده خدمت رسانی به مردم خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، سعید رهبر سوره مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در این ارتباط اظهار کرد: در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی 32 پست ایمنی و سلامت و ۲۳ خیمه نماز در پست‌های سلامت آذربایجان غربی راه اندازی می‌شود تا بروشور آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی و سایر محصولات فرهنگی را به مسافران عرضه کند.

او افزود:  جمعیت هلال‌احمر هر ساله با دو طرح امداد و نجات و ایمنی مسافرت نوروزی به مسافران نوروزی خدمات‌رسانی می کند و امسال نیز این طرح‌ها از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین انجام خواهدگرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی ادامه داد: سه هزار و ۶۰۰ نفر روز نیروی امدادگر متخصص، نجاتگر، پزشک داوطلب و عوامل امدادی در طرح ملی امداد و نجات جمعیت هلال احمر در پایگاه‌های هلال احمر آماده باش هستند.

او عنوان کرد: ۶۸۰ دستگاه آمبولانس به روز مجهز به جدیدترین تجهیزات پزشکی، ۲۸۰ دستگاه خودروی به روز نجات، ۴۴۰ دستگاه خودروی امدادی به روز و یک فروند چرخ بال از جمله تجهیزات فعال هلال احمر آذربایجان غربی در ایام نوروز است.

رهبر تصریح کرد: کمک به کاهش تلفات سوانح جاده‌ای، ارتقای سطح کیفی خدمات هلال‌احمر و افزایش رضایتمندی مراجعان و خدمات گیرندگان از اهداف اصلی برنامه‌های هلال احمر در ایام نوروز است.
او با اشاره به اینکه یک دستگان بالگرد نیز در ایان نوروز در آذربایجان غربی مستقر است، خاطرنشان کرد: این بالگرد به مدت ۱۰ روز در پایگاه‌های ایواوغلی خوی، مرگنلر شوط، شهید کلانتری ارومیه و ایستگاه امداد هوایی مستقر است و این بالگرد می‌تواند در مدت ۲۰ دقیقه در محل حادثه حضور یابد و نگرانی از بابت امداد رسانی وجود ندارد.
این مقام مسوول در ارتباط با فعالیت داروخانه های این سازمان در ایام نوروز نیز عنوان کرد: داروخانه جمعیت هلال‌احمر در خیابان خیام ارومیه وظیفه تهیه و توزیع داروهای کمیاب را برعهده دارد و طی روزهای اول، سوم و چهارم فروردین‌ماه فعال و به مردم خدمات ارائه خواهد داد.
گفتنی است، هموطنان می‌توانند با شماره‌گیری تلفن‌ سه رقمی ۱۱۲ با قابلیت پاسخ‌گویی همزمان به ۳ تا ۱۰ نفر و بصورت شبانه‌روزی و شماره ثابت ۳۳۸۳۱۸۷۵ درخواست امدادرسانی داشته باشند.


تعداد بازدید : 24

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0