پنج‌شنبه, 1 فروردين 1398
رو عنوان : با آغاز طرح سلامت نوروزی صورت می‌گیرد:
عنوان : كنترل بهداشتی ۷۴۰۰ محل خدماتی اقامتی در شهرستان خوی
کد خبر : ۵۲۶۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ 
ساعت : ۱۶:۳۷:۵۱
عنوان گروه خبري : گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رییس دانشکده علوم پزشکی شهرستان خوی گفت: هفت هزار و ۴۰۰ مرکز خدماتی، اقامتی و غذایی به همراه ۶۰  باب غذاخوری و رستوران بین‌راهی در برنامه سلامت نوروزی کنترل بهداشتی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، فاطمه مقدم تبریزی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان خوی، با اشاره به اینکه سلامت نوروزی در این شهرستان تا ۲۰ فررودین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: هفت هزار و ۴۰۰ مرکز خدماتی، اقامتی و غذایی به همراه ۶۰ باب غذاخوری و رستوران بین‌راهی در برنامه سلامت نوروزی کنترل بهداشتی می‌شوند.

او افزود: در این مدت با اولویت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و مراکز حساس و اقامتی، زیارتگاه‌ها، پایانه‌ها، اماکن بین‌راهی و نیز آرایشگاه‌های زنانه برنامه‌های کنترل بهداشتی اجرا می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان خوی بیان کرد: در این برنامه همه ۴۳ بازرس بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان مجهز به دستگاه‌های پرتابل سنجش مواد غذایی هستند.

رییس دانشکده علوم پزشکی شهرستان خوی از شهروندان خواست تا در هنگام خرید شیرینی و آجیل و هرگونه مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی به فروشگاه‌های معتبر مراجعه و به موارد ۹ گانه از جمله تاریخ تولید، انقضا، پروانه ساخت، پروانه بهره‌برداری، شرایط نگهداری توجه کرده و از خرید اقلام خوراکی از افراد دوره گرد و دست‌فروش خودداری کنند.

او همکاری مردم شهرستان با ماموران بهداشت را موثر در تامین بهداشت عنوان کرد و گفت: سامانه ۱۹۰ مرکز فوریت‌های سلامت محیط و کار برای ثبت و رسیدگی شکایات مردمی در حوزه بهداشت فعال بوده و شهروندان می‌توانند در صورت نیاز با این سامانه تماس برقرار کنند.

 


تعداد بازدید : 21

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0