پنج‌شنبه, 1 فروردين 1398
رو عنوان : رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان تکاب خبر داد
عنوان : اقامت ۲ هزار نفر در واحدهای بوم‌گردی تكاب/ تكاب دارنده بیشترین تعداد واحدهای بوم‌گردی در آذربایجان‌غربی
کد خبر : ۵۲۶۸
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ 
ساعت : ۱۰:۴۵:۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تکاب گفت: یک سال گذشته در حدود دو هزار نفر در واحدهای بوم‌گردی تکاب اقامت داشته‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی، امیر مطلوبی، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرئشگری شهرستان تکاب، با بیان اینکه تکاب با داشتن ۶  واحد بوم‌گردی، جایگاه نخست بیشترین تعداد واحدهای بوم‌گردی در آذربایجان‌غربی را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: در یک سال گذشته در حدود دو هزار نفر در واحدهای بوم‌گردی تکاب اقامت داشته‌اند و در مجموع تعداد گردشگر در این شهرستان افزایش ۱۱ درصدی نسبت به سال ماقبل داشته است.

وی با بیان اینکه ظرفیت این واحدهای بوم‌گردی ۱۵۰ نفر است، افزود: این واحدها در دو روستای نصرت‌آباد و بابانظر قرار داشته که کمتر از دو کیلومتر با میراث جهانی تخت سلیمان فاصله دارند و روستای نصرت‌آباد با پنج واحد بوم‌گردی بیشترین سهم را در جذب گردشگران و اقامت آنها در تکاب داشته است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکاب با بیان اینکه امسال با افتتاح واحد بوم‌گردی آتر و هتل تخت سلیمان، ظرفیت اقامتگاه‌های تکاب بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، ادامه داد: در حال حاضر نیز چهار واحد بوم‌‌گردی در این شهرستان در حال طی کردن مراحل صدور مجوز و راه‌اندازی قرار دارند که با بهره‌برداری از آنها بی‌شک ظرفیت اقامتی این شهرستان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

گفتنی است، تکاب یکی از شهرستان‌های آذربایجان‌غربی بوده که تخت سلیمان و زندان سلیمان از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهرستان هست که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

تعداد بازدید : 40

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0