جمعه, 30 فروردين 1398
    /  2
رو عنوان : دردیدار مدیر کل استان با نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری مطرح شد :
عنوان : درصدد راه اندازی موزه مفاخر و علما در ارومیه هستیم .
کد خبر : ۵۶۶۹
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ 
ساعت : ۲۱:۴۲:۵۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در دیدار با نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری از راه اندازی موزه مفاخر در ارومیه  خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی صبح امروز شنبه مورخ 98/1/24 بهمراه معاون میراث فرهنگی استان با حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی اکبر قریشی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفتگو کرد .

براساس این گزارش در این دیدار که در دفتر حجت الاسلام قریشی انجام شد مدیر کل استان ضمن تبریک سال جدید با اشاره به وظایف ذاتی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت : یکی از اصلی ترین وظایف سازمانی ما حفظ و صیانت از آثار تاریخی و هویت فرهنگی است .

جلیل جباری به نگهداری از اشیاء ارزشمند تاریخی بویژه کتب و نسخ خطی در موزه های استان اشاره کرده و افزود : در موزه های استان علاوه بر اشیاء باارزش ، کتب و نسخ فراوانی در معرض دید عموم قرار دارد و آمادگی داریم تا کتابهایی نفیسی که در مساجد و در دست افراد مختلف موجود است جمع آوری کرده و بنام افراد اهدا کننده در موزه ها به نمایش درآوریم .

او اضافه کرد : در اولین جلسه شورای سیاستگذاری این اداره کل در سال جدید به راه اندازی موزه مفاخر و علما پرداخت و اطلاعات لازم در این خصوص را جمع آوری خواهیم کرد .

مدیر کل استان به اقدامات اداره کل در احیاء مسجد تاریخی جامع ارومیه اشاره کرده و اظهار داشت :

در سالهای اخیر اقدامات مهم مرمتی از قبیل احیاء شبستان و گنبدخانه مسجدجامع انجام داده ایم و احیاء حجرات را برای سال جاری در برنامه کاری خود داریم .

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری نیز در این دیدار با قدردانی از اقدامات انجام یافته گفت : آثار گذشتگان را باید حفظ کرد و بایستی آثاری که جنبه فرهنگی دارند بسیار ارج نهاد .

حجت الاسلام سیدعلی اکبر قریشی اظهار داشت : متاسفانه نسخ بسیاری از کتابهای نفیس و با ارزش در حال از بین رفتن بوده و میراث فرهنگی می تواند با اقدامات بموقع و شایسته از به هدر رفتن این آثار ارزشمند علما و فقها جلوگیری نماید .

در این دیدار ایشان برای موفقیت همه مسئولین صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی دعا کرده و مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی نیز یکعدد تابلو فلزی منقش به نقش بنای تاریخی سه گنبد ارومیه که توسط یکی از هنرمندان صنایع دستی تهیه شده به ایشان اهدا کرد .     


تعداد بازدید : 39

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0