رو عنوان : در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان مطرح شد :
عنوان : مرحله دوم عملیات مرمتی موزه مدرسه در استان آذربایجان غربی از هفته اول بهمن ماه آغاز خواهد شد .
کد خبر : ۲۷۱۵
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۲۳ 
ساعت : ۱۳:۲۴:۵۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در دیدار با مدیر کل و معاونین آموزش و پرورش استان از شروع ادامه عملیات مرمتی موزه مدرسه (مدرسه 22بهمن) در هفته اول بهمن ماه سال جاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ جلیل جباری در دیدار دیروز خود با فریدون سید مصطفوی با اعلام این خبر گفت : تعداد پروژه های مرمتی استان قابل توجه بوده ولی بعلت کمبود اعتبارات امکان شروع عملیات مرمتی برای همه آنها مقدور نمی باشد .

وی تصریح کرد : برای مرمت آثار تاریخی و ارزشمند استان نیازمند اعتیارات بیشتری بوده و همه تلاش ما برای جذب اعتبارات لازم از محل منابع  ملی و استانی است .

جلیل جباری مدرسه 22 بهمن ارومیه را یکی از آثار تاریخی ارزشمند این شهرستان معرفی کرده و افزود : خوشبختانه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان توانستیم عملیات مرمتی این مدرسه را که در یکی از نقاط پررفت و آمد و بافت تاریخی شهر قرار دارد شروع کرده و درتلاش هستیم قبل ازفرارسیدن تعطیلات  نوروز 96 روند اقدامات مرمتی طبقات اول و زیرزمین این مدرسه را کاملا" به اتمام برسانیم .

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت : نیازمند نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از آثار و ابنیه و اعتلای هویت فرهنگی استان با تکیه بر  مدارس تاریخی در آن هستیم .

فریدون سیدمصطفوی با اشاره به ساخت و سازهای غیر اصولی در حریم بعضی از آثار تاریخی تصریح کرد : هم اکنون در حریم منظری خانه انصاری ارومیه که بعنوان خانه هنرمندان معلم از آن بهره برداری میشود ؛ شاهد عملیات ساخت وسازخارج از اصول و بی قاعده هستیم که بایستی بصورت نظام مند و با رعایت شان بناهای تاریخی صورت گیرد.

وی توضیح داد : با تکمیل موزه مدرسه میتوانیم در بخشهای بیرونی و داخلی آن ، محصولات دانش آموزان هنرمند 200 هنرستان استان را به نمایش بگذاریم . گفتنی است استان آذربایجان غربی دارای مدارس تاریخی ارزشمندی است که مدرسه 22 بهمن ، چمران (فردوسی سابق)، راضیه ، لعیا ، طب و هدایت درارومیه و مدرسه خسروی خوی از آن جمله هستند .  بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0