/  3
عنوان : تشكیل جلسه با آژانسهای مسافرتی استان برای حضور در نمایشگاه گردشگری اربیل عراق
کد خبر : ۲۸۸۹
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ 
ساعت : ۱۵:۱:۵۰
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

تشکیل جلسه با آژانسهای مسافرتی استان برای حضور در نمایشگاه گردشگری اربیل عراق

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، صبح امروز جلسه هماهنگی برای مشارکت در نمایشگاه بین المللی گردشگری اربیل عراق با حضور نمایندگان و مدیران عامل تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی، انجمن صنفی دفاتر و جامعه صنفی هتلداران استان در محل این اداره کل برگزار شد.

در این جلسه، حسین امامی معاون گردشگری استان با اشاره به اهمیت حضور آژانسها و فعالین گردشگری استان آذربایجان غربی در این نمایشگاه گفت: با توجه به وجود مرز طولانی مشترک و مراودات گسترده تجاری- فرهنگی با اقلیم کردستان عراق، حضور فعال و موثر در این نمایشگاه، حائز اهمیت است.

وی افزود: ازآنجائیکه امکانات درمانی و پزشکان حاذق فراوانی در کشورمان علی الخصوص استان آذربایجان غربی وجود دارد لذا از جمله اهداف مهم حضور شهروندان عراقی در استان ما، به قصد درمان و گردشگری سلامت می باشد و با توجه به اهمیت موضوع و حسب وظایف ذاتی، ساماندهی و مدیریت گردشگری سلامت نیر برعهده این اداره کل و دفاتر خدمات مسافرتی مجوز دار استان می باشد.

حسین امامی در همین زمینه افزود: پیرو تصمیمات شورای راهبری گردشگری سلامت استان، تا کنون برای چهار آژانس خدمات مسافرتی مجوز فعالیت گردشگری سلامت را صادر کرده ایم و طبق دستورالعمل جدید، تمامی آژانسهائی که علاقمند به فعالیت در این حوزه نیر می باشند می توانند درخواست صدور مجوز نمایند.

معاون گردشگری استان شرکت در نمایشگاه اربیل را فرصتی مغتنم برای فعالین گردشگری استان دانست و گفت: آژانس های مسافرتی، هتلداران، مسئولین مراکز درمانی و دیگر انجمن های صنفی استان می توانند با حضور فعال در این نمایشگاه ضمن معرفی استعدادها و ظرفیت های متعدد گردشگری استان، با فعالین گردشگری طرف مقابل جهت ورود گردشگر و مراودات دوجانبه وارد مذاکره و عقد تفاهمنامه شوند.

در این جلسه پس از بررسی ها و رایزنی های مختلف، مقرر شد تا هریک از آژانسهای مسافرتی، میزان و نحوه مشارکت خود را در این مایشگاه اعلام نمایند.

یادآور می شود که این نمایشگاه در روزهای چهاردهم لغایت شانزدهم اردیبهشت ماه جاری در اربیل عراق برگزار خواهد شد.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0