رو عنوان : مدیر کل صدا و سیمای استان آذربایجان غربی :
عنوان : در نوروز امسال علاوه بر ایجاد روحیه امید و نشاط در مردم توجه جدی ما به گردشگری بود .
کد خبر : ۲۸۹۱
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ 
ساعت : ۲۲:۵۱:۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر کل صدا و سیمای استان آذربایجان غربی از توجه جدی به گردشگری در برنامه های نوروز سال جاری خبر داد . 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی مدیر کل صدا و سیمای استان آذر بایجان غربی در مراسم تجلیل از دست اندرکاران برنامه های نوروز 96 با اعلام این مطلب گفت : در نوروز امسال معرفی آثار دیدنی استان برای هموطنان و آشنایی با آثار غنی استان اعم از تاریخی و طبیعی از اولویت های کاری ما بود .

مسعود مجرد تصریح کرد : امسال تمرکز زدایی از مرکز و معرفی تمامی شهرهای استان جزو برنامه های ما بود و سعی کردیم تا  عملکرد دستگاه های مختلف عضو ستاد اجرایی خدمات سفر را در رابطه با سفرهای نوروزی اطلاع رسانی گسترده کنیم .

وی با اشاره به انعکاس خوب برنامه های صدا وسیمای استان در نوروز اظهار کرد : برای نوروز امسال تصمیمات خوبی در رسانه گرفته  شد و همکاری خوبی با میراث صورت گرفت که خداوند را از بابت انعکاس خوب  این برنامه ها در بین مردم  و مسئولین استان و هم چنین گردشگران شاکریم و امیدواریم زمینه توسعه گردشگری فراهم شده  و بر اقتصاد و ایجاد  اشتغال  در استان منجر شود .

مجرد با عنوان کردن تعدادی از برنامه های نوروزی استان افزود : برنامه یاز نفسی رادیویی ما در کشور اول به لحاظ رویکردهایی که سازمان متبوع  داشت رتبه اول را در سطح کشور بدست آورده وازاین حیث از  تهیه کننده برنامه مذکور در سازمان مرکزی تجلیل شد .

در برنامه دیگررادیویی با عنوان  بیر آخشام بیر سلام به معرفی فرهنگ مردم و جاذبه های گردشگری  شهرهای مختلف استان در ایام نوروز پرداخته و از شمال تا جنوب استان را پوشش داد .

در حوزه سیما نیز برنامه های خوبی داشتیم که امید بخشی و شادی آفرینی و استقبال از مسافرین و معرفی استان محور اصلی این برنامه ها بود که بیش از 18-17هزارنفر با ارسال پیامک در برنامه شرکت کرده  و استقبال خوبی نمودند .

مستندهای خوبی بنام گذر از دره ها برای اولین بار در استان پخش شد و مستند دیگری نیز با عنوان یایلاق نغمه لری که به معرفی فرهنگ و  سنت های مردم سلدوز می پردازد در این ایام پخش شد.

همکاران ما در حوزه خبر نیز کار جالبی انجام داده و گزارش ویژه نوروزی را برای 15 شهرستان استان تهیه نموده و مردم را با توانمندیهای گردشگری کل شهرستانهای استان آشنا کردند .

مسعود مجرد همچنین ادامه داد : همکاران بنده در بخش های مختلف صدا و سیما در خصوص ویژه برنامه نوروزگاه نیز اطلاع رسانی های لازم را انجام داده و اتفاقات مربوط به نوروزگاه را پوشش دادیم.

وی اضافه کرد : در طول سه سال گذشته و نسبت به سالهای قبل عملکرد بسیار خوبی در نوروز به لحاظ کمی و کیفی پرداخت خوبی در رسانه داشتیم و امیدواریم علاوه بر افزایش شاخص های میراث فرهنگی و گردشگری بتوانیم توجه مردم به این حوزه ها را افزایش دهیم.

مدیر کل صدا و سیمای استان آذربایجان غربی در انتها با قدردانی از مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد : حضور آقای جباری در این حوزه با تفکرات و رویکردهای  فرهنگی که دارند  موجب شده اند اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به اهداف و  ماموریتهای اصلی خود نزدیک شده و ما نیز آماده هرگونه همکاری در زمینه توسعه گردشگری ، معرفی آثار و ابنیه تاریخی و هم چنین شناسایی هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی استان هستیم .
بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0