/  3
رو عنوان : مدیرکل استان خبرداد :
عنوان : اجرای طرحهای اشتغالزایی در روستاهای هدف گردشگری
کد خبر : ۲۹۵۷
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ 
ساعت : ۱۴:۴۷:۲۳
عنوان گروه خبري : میراث فرهنگی . صنایع دستی . گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از اجرای طرح های اشتغالزایی در روستاهای هدف گردشگری خبرداد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از شروع اجرای طرح اشتغالزایی در برخی از روستاهای شاخص استان خبر داد .

براساس این گزارش جلیل جباری گفت : در سالی که بعنوان سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نام گذاری شده است این اداره کل به سهم خود از طریق اجرای طرح ارزیابی ظرفیت تولید و اشتغال در روستاهای مستعد استان ، در پی تحقق و اجرایی نمودن آن می باشد .

وی در همین خصوص افزود : بهمین منظور و با توجه به جاذبه های گردشگری و طبیعی در مرحله اول این طرح روستاهای بانی ، دوبره و بالولان شهرستان ارومیه ، روستای بسطام قره ضیاء الدین و روستای باغچه جوق ماکو در نظر گرفته شده اند .

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد : هدف از اجرای این طرح ؛ رونق کسب و کار محلی و ایجاد اشتغال پایدار در حوزه های سه گانه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  می باشد که به مرور روستاها و مناطق مستعد دیگر استان شامل این طرح خواهند شد .

وی به برخی از برنامه های ویژه این طرح اشاره کرد و گفت : آموزش و ترویج صنایع دستی ، تجهیز کارگاههای صنایع دستی و راه اندازی غرفه ها ی فروشی محصولات ، توانمندسازی جوامع محلی برای راهنمایی و پذیرش  گردشگران ، تبلیغات و اطلاع رسانی جهت راه اندازی اقاماتگاههای بوم گردی ، برپایی جشنواره ها ، مطالعات ساماندهی محورهای فرهنگی و تاریخی ، مرمت ابنیه تاریخی و نصب تابلوهای معرفی آثار ازجمله اقداماتی است که برای روستاهای تعیین شده انجام می گیرد .


بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0