رو عنوان : با حضور مسئولین شهرستان و استان :
عنوان : برگزاری دومین جشنواره كشوری گیلاس اشنویه
کد خبر : ۲۹۹۷
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ 
ساعت : ۲۲:۲۵:۲۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

دومین جشنواره کشوری گیلاس با حضور مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ،  فرمانداراشنویه ، مسئولین شهری و استانی و جمع کثیری از مردم در اشنویه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی دومین جشنواره اشنویه صبح امروز در یکی از باغات این شهرستان و با حضور تعدادی از مقامات و مسئولین استانی و عده ی زیادی از شهروندان افتتاح شد.

بر اساس این گزارش در آیین افتتاح این جشنواره ، مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ضمن قدردانی از فرماندار اشنویه و سایر مسئولین و ارگانهائی که در برگزاری جشنواره همکاری و تلاش داشتند گفت:این جشنواره ها مورد حمایت سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بوده  و بعنوان یک  رویداد فرهنگی- گردشگری مطرح است .  

وی افزود:اینگونه جشنواره ها باید بصورت ممتد و در مکان و زمان مشخص در سالهای آتی بر پا شود تا تورگردانان و دفاتر خدمات مسافرتی بتوانند برای جذب  گردشگران برنامه ریزیهای لازم را به عمل آورند چراکه خیلی از گردشگران علاقمند به حضور در آن هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وجود آثار تاریخی شهرستان اشنویه اشاره کرد و گفت:این شهرستان آثار متعدد و شاخص تاریخی فراوانی از جمله تپه دینخواه و قلاتگاه دارد که اکثر اینها در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده اند که هر کدام از آنها از نظر حفاظت و ساماندهی و پژوهش در دستور کار این اداره قرار دارند .

جباری اضافه کرد : بزودی عملیات ساماندهی چشمه عین الروم را شروع خواهیم کرد  و سعی داریم  مولاژ کتیبه تاریخی عین الروم را  نیز طراحی و در محل نصب نماییم .

وی در ادامه افزود :حفاظت و صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی شهرستان جزو وظایف اولیه و ذاتی ماست ولی با این حال به دلیل تنوع و تکثر آثار ، انتظار داریم که انجمن ها و تشکل های مردم نهاد در این زمینه با ما همراهی نمایند .

وی ادامه داد:محور مواصلاتی ارومیه - اشنویه بدلیل جذابیت های بکر و خاص طبیعی آن ، میتواند به عنوان یک محور گردشگری معرفی شود.

جباری عنوان کرد :  بمنظور ایجاد و توسعه زیر ساختهای گردشگری اعم از کمپینگ ها ، استراحتگاهها و مجتمع های خدمات رفاهی از سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز دعوت میکنیم تا در این امر مشارکت نموده وما نیز آماده هستیم با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی،حمایتهای لازم را در جهت توسعه گردشگری شهرستان اشنویه بعمل آوریم.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در انتها با قدردانی از دست اندرکان اجرای این جشنواره تصریح کرد : از کلیه مجریان این جشنواره بویژه نیروهای انتظامی و هم چنین اصحاب رسانه و مطبوعات استان که با حضور خود در این جشنواره موجب معرفی توانمند یهای گردشگری شهرستان اشنویه شده اند تشکر و قدردانی میکنم .

گفتنی است در این جشنواره تعدادی از انجمن های مردم نهاد در کنار ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان اقدام به برپایی غرفه و سیاه چادر نموده و با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری اقدام به معرفی هرچه بیشتر شهرستان اشنویه نمودند.    

 
بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0