رو عنوان : فرمانده یگان حفاظت استان اعلام کرد :
عنوان : فعال سازی طرح مشاركت های اجتماعی در یگان حفاظت میراث فرهنگی آذربایجان غربی
کد خبر : ۲۹۹۹
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ 
ساعت : ۱۳:۱۱:۳
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی از فعال سازی طرح مشارکت های اجتماعی خبر داد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، سرهنگ حسن محمدی با اعلام این مطلب، گفت : خوشبختانه با فعال سازی این طرح در سالجاری توانسته ایم تعامل خوبی با دوستداران فرهنگی، دهیاران، فرماندهان بسیج روستائی و سایر ارگان های مردم در این زمینه داشته باشیم، بطوریکه اخبار مردمی موثر در کشف جرائم مربوط به حوزه میراث فرهنگی در سه ماهه اول سالجاری افزایش داشته است.

 وی با اعلام اینکه استان آذربایجان غربی با دارا بودن بیش از 1532 اثر تاریخی ثبتی و همچنین دو اثر ثبت جهانی یکی از استان های با تعدد بالای آثار تاریخی در سطح کشور محسوب می گردد، گفت: علیرغم گستردگی و پراکندگی وسیع آثار در مناطق مختلف استان با راههای کوهستانی و صعب العبور، با تلاش های شبانه روزی پرسنل یگان حفاظت استان، بازدیدهای هدفمند و منظم  از آثار تاریخی صورت می گیرد بطوریکه تعداد سرکشی ها نسبت به سه ماهه مدت مشابه سال گذشته روند صعودی داشته است. 

 فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار داشت : در این راستا همچنین شاهد  افزایش دو برابری آمار دستگیری حفاران غیر مجاز آثار و تپه های تاریخی استان در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه بوده ایم.

 محمدی در ادامه با تاکید بر لزوم تعامل و هماهنگی هر چه بیشتر با دستگاههای اجرائی که می توانند در حفظ و حراست از آثار تاریخی فرهنگی اثرگذار باشند، افزود: برگزاری جلسات مشترک با ارگانهای همیار از جمله، نیروهای نظامی و انتظامی ، مقامات قضایی، مدارس ، ائمه جماعات و غیره  با هماهنگی و نظارت  فرمانداران محترم در دستور کار مدیرکل و یگان حفاظت اداره کل می باشد. 

 وی در پایان از همکاری سردار فرماندهی انتظامی استان ،سردار فرماندهی مرزبانی ، سردار فرماندهی سپاه شهداء و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ارومیه که در تمامی مأموریتها این یگان را یاری نموده اند تشکر و قدردانی نمود.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0