رو عنوان : با نزدیک شدن به زمان اجرای جشنواره سفره ایرانی در ارومیه :
عنوان : بوی غذاهای سنتی آذربایجان به مشام میرسد
کد خبر : ۳۰۰۱
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ 
ساعت : ۱۸:۲۵:۳۴
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با نزدیک شدن به زمان برگزاری جشنواره سفره ایرانی ، فرهنگ گردشگری  بوی غذاهای سنتی آذربایجان از ارومیه به مشام میرسد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ارومیه میزبان دومین جشنواره سفره ایرانی ، فرهنگ گردشگری  می باشد .

براساس این گزارش معاون گردشگری استان در این باره گفت : این جشنواره که بصورت منطقه ای اجرا خواهد شد با هدف احیاء غذاهای سنتی منطقه و حفظ سلامت غذایی با رویکرد بهره مندی از مواد اولیه ارگانیک کار خود را شروع خواهد کرد .

حسین امامی با تاکید برهمکاری استانهای همجوار تصریح کرد : استانهای آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ،‌ اردبیل و زنجان در ارومیه اقدام به برپایی غرفه های معرفی استان نموده و هنرمندان آشپزی 4 استان در کنار هم غذاهای بومی خود را معرفی خواهند کرد .

وی افزود : در طول این جشنواره بازدید کنندگان با چشیدن غذاهای پخته شده توسط آشپزهای حاضر در این جشنواره را ارزیابی کرده و غذاهای منتخب بازدیدکنندگان به مسابقه روز آخر جشنواره راه خواهند یافت.

امامی با قدردانی از دستگاههای مجری استان اضافه کرد : برای اجرای این جشنواره استانداری استان ، فرمانداری ارومیه ، شهرداری ارومیه ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیریت برق استان و تعداد زیادی از دستگاههای عضو کارگروه میراث فرهنگی با این اداره کل همکاری دارند که بایستی از زحمات همه عزیزان قدردانی کرد .

گفتنی است دومین جشنواره سفره ایرانی ، فرهنگ گردشگری از چهارم لغایت ششم مرداد ماه سال جاری از ساعت ۱۷ لغایت ۲۳ در محل پارک ائللر باغی ارومیه و با حضور استانهای آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اردبیل و زنجان برگزار خواهد شد .بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0