رو عنوان : با حضور استاندار آذربایجان غربی:
عنوان : مجتمع گردشگری سیلوانای ارومیه كلنگ زنی شد
کد خبر : ۳۰۵۰
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ 
ساعت : ۸:۹:۴۸
عنوان گروه خبري : گردشگری .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

قبل ازظهر امروز باحضور استاندار آذربایجان غربی مجتمع گردشگری- اقامتی ستاره سیلوانای ارومیه کلنگ زنی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، قبل ازظهر امروز طی مراسمی و با حضور استاندار آذربایجان غربی، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان، فرماندار ارومیه و تنی چند از مقامات و مسئولین محلی، پروژه ساخت مجتمع گردشگری- اقامتی سیلوانای ارومیه کلنگ زنی شد.

براساس این گزارش، در این مراسم مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی ضمن تقدیر از توجه ویژه استاندار به مقوله گردشگری و توسعه متوازن آن در تمام نقاط استان گفت: منطقه سیلوانا یکی از پنجاه نقطه نمونه گردشگری استان است که پروژه ای که امروز اجرای آن شروع می شود، بخشی از طرح جامع توسعه این منطقه می باشد.

جلیل جباری ادامه داد: مطالعات اولیه این پروژه از سال 95 شروع گردید و پس از صدور مجوزهای لازم و طی نمودن مراحل قانونی، کار عملیاتی آن از ابتدای سالجاری آغاز شد

او تصریح کرد: راه اندازی اینگونه مجتمع های اقامتی و تفریحی در مناطق نمونه گردشگری استان لازم است زیراکه گردشگران صرفاً برای بازدید گذرا از مناطق دیدنی مسافرت نمی کنند بلکه برخوردای از امکانات رفاهی و اقامتی در محل، جزء اهداف گردشگری جدید می باشد

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر اساس تاکیداتی که مقام عالی استان برای ایجاد سهولت امر سرمایه گذاری در مناطق نمونه گردشگری داشته است خواستار این شد تا برخی دستگاههای اجرائی ذی ربط و همچنین بانکهای عامل، تعامل و همکاری مضاعفی را برای این امر داشته باشند.

در این مراسم قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی بر لزوم کاهش مدت زمان استعلامات و مراحل اداری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: برخی پیچ و خم های اداری و مراحل طولانی رسیدگی به استعلامات، معضل و مشکلی است که توان و انرژی سرمایه گذار بخش خصوصی را هدر می دهد و لذا این مسائل باید برداشته شود.

او افزود: یکی از سیاست های برنامه ششم توسعه کشور، به رشد 8 درصدی اقتصادی اشاره دارد و برای رشد و ترقی در این حوزه نیز یقیناً همه موارد و مراحل اداری زائد باید حذف شود تا فضای کسب و کار برای سرمایه گذاران، فضائی امیدوارکننده باشد .

سعادت ادامه داد: یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی، بحث مردمی کردن آن است و از اینکه سرمایه گذار این پروژه، خود به تنهائی وارد عمل شده و تاسیساتی راه انداری کرده است جای امیدواری است و ما باید شرایط را برای ادامه فعالیت او تسهیل سازیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: این منطقه ظرفیت بیشتری برای رونق و توسعه در بخشهای مختلف خصوصاً بخش گردشگری دارد و ما طرح های متفاوتی را در این منطقه در نظر داریم که از جمله آن ایجان شهرک و مجتمع مسکونی و دانشگاهی و همچنین ایجاد محور مواصلاتی جدید است.

گفتنی است که پروژه ستاره سیلوانا در ۵ سايت با مساحت تقریبی دوازده هکتار ما بین سه راهی راژان و شهر سيلوانا مشرف به انتهای دریاچه سد شهرچاي واقع گردیده است .

دراین پروژه کاربری هایی اعم از " سوئیتهای اقامتی، هتل، مراکز تجاری ، فضای بازی کودکان ، آمفی تئاتر و ... تعریف گردیده که با بهره برداری از آن موجبات اشتغال ۱۵۰نفر بصورت مستقیم را فراهم  می شود .بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0