رو عنوان : باحضور اقشار مختلف انجام شد :
عنوان : شروع بكار جشنواره انگور ارومیه
کد خبر : ۳۰۹۳
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ 
ساعت : ۹:۵۶:۰
عنوان گروه خبري : اخبار سازمان . گردشگری . صنایع دستی .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 پنجمین جشنواره انگور ارومیه باحضور اقشار مختلف مردمی در دهکده ساحلی چی چست شروع شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی پنجمین جشنواره انگور دیروز بعدازظهر در دهکده ساحلی چی چست بطور رسمی آغاز به کار کرد .

براساس این گزارش ، در آئین افتتاحیه این جشنواره ؛ اعضای شورای شهر ارومیه و نمایندگان ادارات و نهادهای مشارکت کننده و جمع کثیری از شهروندان و خانواده ها حضور داشتند .

در جشنواره امسال حضور گسترده بخش خصوصی و فعالین اقتصادی و صاحبان واحدهای تجاری و صنعتی به چشم می خورد .

برهمین اساس اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی همچون سنوات گذشته ، مشارکت فعال و گسترده ای در این جشنواره دارد .

این اداره کل ضمن همکاری با مجریان و برگزارکنندگان این جشنواره، در بخش نمایشگاهی به معرفی جاذبه های گردشگری ، آثار تاریخی و هنرهای سنتی استان پرداخته است .

برهمین اساس در سالن نمایشگاهی اختصاصی مربوط به این اداره کل ، که در قالب 20 غرفه می باشد هنرمندان صنایع دستی استان به ارائه آثار هنری خود با مضامین انگور پرداخته اند  .

در سایر غرفه های نمایشگاه اختصاصی اداره کل نیز ابزار و آثار فرهنگی مربوط به آئین و رسوم مردمان استان آذربایجان غربی و برخی ادوات قدیمی مرتبط با برداشت انگور و فرآوری مشتقات آن ارائه شده است .

ارائه محصولات فرهنگی ، انواع نقشه و بروشور و کاتالوگ های مربوط به فرصت های سرمایه گذاری در مناظق مختلف گردشگری استان و معرفی جاذبه های گردشگری ، ‌از دیگر بخشهای مربوط به نمایشگاه می باشد .

گفتنی است پنجمین جشنواره انگور تا مورخه بیست و چهارم شهریور ماه در محل دهکده ساحلی چی چست ارومیه دایر بوده و بازدیدکنندگان می توانند از ساعت 17 لغایت 24 از برنامه های متنوع و نمایشگاه های موجود در این جشنواره بازدید کنند .بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0