/  3
رو عنوان : همزمان با جشنواره انگور ارومیه :
عنوان : اولین جشنواره انگور سیاه سردشت برگزار شد.
کد خبر : ۳۰۹۷
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۶/۲۳ 
ساعت : ۱۴:۶:۱۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

همزمان با جشنواره انگور ارومیه ؛ اولین جشنواره انگور سیاه در سردشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ اولین جشنواره انگور سردشت دیروز 22 شهریور ماه با مشارکت فرمانداری شهرستان، نهادها و دستگاههای مسئول و مردم منطقه، برگزار شد.

بر اساس این گزارش،صلاح محمدی مسئول میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سردشت با بیان این مطلب گفت: این جشنواره با حضور مقامات استانی و شهرستانی در روستای سرسبز گومان برگزار شد و با استقبال گسترده مردم و باغداران مواجه شد.

او افزود: این جشنواره شامل اجرای برنامه های متنوع فرهنگی بومی، نمایشگاه آثار مردم شناسی منطقه، نمایشگاه معرفی و عرضه تولیدات محلی و معرفی انگور سیاه سردشت بود و هدف از آن نیز معرفی ظرفیت های کشاورزی، گردشگری و تولیدی شهرستان بود.

مسئول میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری سردشت ادامه داد: در این جشنواره تعدادی از فعالین اقتصادی و کارخانه داران استان نیز حضور داشتند و با باغداران و تولیدکنندگان شهرستان در خصوص راهکارهای افزایش تولید این محصول استراتژیک و صادرات آن و نقشی که در ایجاد کسب و کارهای بیشتر و توسعه اقتصادی دارد، به بحث و بررسی پرداختند.

گفتنی است که شهرستان سردشت با دارا بودن 4800 هکتار باغات انگور، دومین تولید کننده این محصول در استان آذربایجان غربی بشمار می آید که تولید سالانه آن حدود 30 هزار تن می باشد.

انگور سیاه سردشت که به انگور سیاه معروف است، از مرغوبیت بالائی بوده و محصولی کاملا ارگانیک است و در کنار سایر ظرفیت ها و جاذبه های طبیعی همچون: جنگل، رودخانه، پوشش گیاهی متنوع و روستاهای دارای معماری بومی، یکی از عوامل جذب مسافر و گردشگر  به این شهرستان محسوب می شود.
بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0